piątek, 10 kwietnia 2015

Wiosenne Zakupy

Za oknem w końcu widać u mnie wiosnę, z czego ogromnie się cieszę. Wzięłam się za małe porządki - poprzestawiałam parę mebli w pokoju, zdjęłam całą moją biblioteczkę z regału i wyszorowałam półki do czystości, ani jeden kłębek kurzu nie ocalał :) W końcu posegregowałam notatki z poprzedniego semestru, oraz jakże oczywiście - kupiłam kilka książek.


Od góry:

1) "The Paying Guests" - Sarah Waters, której "The Little Stranger" pamiętam ze szczegółami aż do dziś, jestem ciekawa, co autorka wymyśliła tym razem :)

2) "Bad Feminist - Essays" - Roxanne Gay

3) "The Bone Clocks" - David Mitchell, którego do tej pory czytałam tylko "Cloud Atlas", zajęło mi to wieki i poprzysięgłam sobie, że nigdy więcej nie sięgnę po żadną książkę Mitchella, ale tej postanowiłam dać szansę z racji dobrych recenzji i zapierającej dech w piersi okładki (poniżej)

4) "The Diviners" - Libba Bray, którą już mam (recenzja), jednak moje stare wydanie jest małe, bure i w paierowej okładce. Ja natomiast uwielbiam tę książkę nad życie, więc postanowiłam wydać trochę na przepiękną edycję amerykańską:


oraz 5) "Enchanted Forest" - Johanna Basford, czyli kolorowanka dla dorosłych :)


Usłyszałam o niej u jednej z moich ulubionych YouTuberek, TyranosaurusLexxx i postanowiłam spróbować .Książka ma niesamowicie piękne wzory i ilustracje i działa bardzo odstresowująco.


Zauważyłam ostatnio, że mam sporo książek o feministycznej tematyce, jak choćby "Lean In" Sheryl Sandberg, czy powyższe "Bad Feminist". Bylibyście zainteresowani miesiącem tematycznym z recenzjami i innymi postami o feminiźmie właśnie? Jest to coś, czym się bardzo interesuję i myślę, że byłoby ciekawie zorganizować coś takiego. :)

Co sądzicie? Czytaliście coś z powyższych książek? Podoba wam się pomysł na miesiąc tematyczny? Dajcie znać w komentarzach!

Buziaki!

                                                                          -A. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz